Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2010-09-29.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niektóre pliki do pobrania (.doc, .pdf) nie są dostępne cyfrowo - aktualnie trwają prace nad konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych, które są częściowo zgodne z ustawą.
- Materiały wytworzone przez inne podmioty i przekazane naszej placówce do publikacji, w formie papierowej lub elektronicznej, nie są dostępne cyfrowo z uwagi na brak możliwości ingerencji w treści źródłowe.
- Część plików do pobrania jest niedostępna cyfrowo - zostały utworzone przed wejściem w życie ustawy i będą udostępniane w sposób alternatywny.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-04-03.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Elżbieta Rześniowiecka,
- adres e-mail - kontak@pm81.elodz.edu.pl,
- numer telefonu - 42 657 20 45 ,
- adres do korespondencji - Przedszkole Miejskie Nr 81, ul. Młynarska 38, 91-838 Łódź .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Przedszkole położone jest w środku dużego osiedla mieszkaniowego. Budynek jest jednopiętrowy, częściowo podpiwniczony. Główne wejście do przedszkola znajduje się od północnej strony budynku po 5 (pięciu) schodach, po obu stronach schodów poręcze. Brak podjazdu dla wózków przy wejściu do przedszkola. Od strony wschodniej mieści się drugie wejście – służbowe, od strony zachodniej wejście z dostępem do ogrodu stanowiącego teren zewnętrznych zabaw dzieci. Na parterze, od południowej strony usytuowane są dwie sale z awaryjnymi wyjściami balkonowymi na taras.
Na piętro można dostać się schodami głównymi oraz schodami od wejścia – służbowego. Korytarze i przejścia szerokie, zgodne z przepisami ppoż i BHP. Schody na I piętro z poręczami na dwóch wysokościach.
Przedszkole nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych w postaci pochylni bądź wind zewnętrznych i wewnętrznych.
Przed budynkiem przedszkolnym brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Istnieje możliwość wejścia do szatni dla rodziców z psem asystującym.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych